26 December, 2017

2018- Merhamet Yılı


2017’de çok şeyler değişti.

Benim realitem tamamen değişti mesela.

Dünya’daki kontrol yapıları, dinamikler değişti.

Bu makalede bu yıl tam olarak nelerin değiştiği hakkında yazmak çok klasik olurdu. Çocuk istismarcılarının kimler olduğunun ortaya çıkmaya başladığını yazmak… Nasıl bu yıl da daha fazla savaş ve terör vs. çıkarmaya çalıştıklarını yazmak… Nasıl yukarıda uzayda, aşağıda yeraltında ve Antarktika’da neler olduğunu saklamaya çalıştıklarını yazmak…Ama ben bunu yapmayacağım.

Yüksek benliklerim benim haberleri takip etmemi engelledi bu yıl. Bu yıl ben hızlandırılmış inisiyasyonlar ve hatırlamalar kursundaydım. Şimdi Aralık Ayında, tam bir sakinlik durumuna geldim. Herşey, tüm hisler, düşünce paternleri geldi ve gitti. Bunları basitleştirmeyi ve duyguların arkasındaki gerçek sebepleri belirlemeyi öğrendim. Ve tüm negatifliği yavaşça serbest bırakabilme yeteneği geliştirdim. Bu, 3. Boyut açısından çok büyük bir değişim, ama şöyle bir bakınca bir o kadar da basit olduğunu görüyorum. Kendime sorup duruyorum neden bunu daha önce yapmadım diye.

En alt seviyedeki kontrol mekanizmalarını hayatımdan çıkarma yeteneklerimi geliştirdikçe –başka bir deyişle ego-negatif duygu kontrol networku etkisini ortadan kaldırdıkça-, yüksek planlardan daha net mesajlar alabildiğimi görüyorum. Bunlar kelimeler, rüyalar, vizyonlar, fikirler, ilham, kalpten gelen ani heyecanlar şeklinde kendini gösteriyor ve yaşantıma sevinç katıyor.

Ve son zamanlarda, çok kimsenin düşünmediği bir konuya dikkat çekmem konusunda yönlendiriliyorum. Bu konseptler 1700’lu yıllarda Dünya’da Avrupa’da çokça tartışılmıştı. O zamanlar pekçok filozof vardı. İlginç olan ise, bu yüzyıl, St. Germain’in Avrupa’da yaşadığı yıllara da denk geliyor. Bu yıllarda, insanlar yaşam ve kendilerinin yaşamdaki rolü konusunda düşünmekten hoşlanırlarmış. Birçoğu o yıllarda; politik, sosyal ve eğitim sistemleri geliştirme konusundaki fikirleri değerlendirmiş.

Önümüzdeki yılda, insanların şu anki politik, dini, sosyal ya da eğitim sistemlerimizin bizim için çok da uygun olmadığını anlamaya başlamalarını bekliyorum. İnsanlık olarak bir olduğumuz bir realiteyi nasıl yaratabileceğimizi düşünecek pekçok filozofa ihtiyacımız olacağını düşünüyorum bu yıl. Bu nedenle şimdi, 1700’lü yıllarda ortaya atılan fikirlerin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ve bugün, çok ilginç bir filozofu sizlere hatırlatmak istiyorum. “Bu Dünya’dan olmayan” fikirleri ile bu realiteyi sarsmış ve bizi kontrol edip köle haline getiren sosyal yapılar hakkında ipuçları vermiş bir filozofu. Eğitim sisteminin programlayan doğası hakkında yazmış ve tüm bunları yaparken, St. Germain gibi, sanat için, müzik için, kendi yaratımı için, zaman bulmuş birini…


İnsan, özgür doğar ama hayatın her anında zincire mahkum edilir.

Jean-Jacques Rousseau insanların iyi varlıklar olarak doğduğunu, bunun bizim doğamız olduğunu ve toplum kurumlarının bizi yozlaştırdığını söyledi. Vatandaşlarının özgür ve eşit bireyler olarak varlığını sürdürdüğü politik kurumları yaratma konusunda yazdı. Ve belki de en önemlisi, her çocuğun kişisel ihtiyaçlarına saygı duyulan ve her çocuğun kendi doğasına göre dereceli olarak yetiştirildiği konseptleri göz önüne getirdi.

Ben 2018’in çokça filozoflaşacağımız, simya ve ruhsallık hakkında düşüneceğimiz bir yıl olmasını bekliyorum. Kendi sessizliğimizde bulunacak çok şeyler var. Buna ek olarak, insanlığın “merhamet duymanın” sahip olmamız gereken en önemli duygu olduğunu anlamaya başlamasını umut ediyorum. Çünkü, hepimiz birbirimize karşı merhamet duysak, bu realite tamamen değişecektir.

Bu yüzden, tüm kalbimle 2018’i merhamet yılı ilan ediyorum. Bu duyguya sahip olmayanlar ve başkalarına merhamet duymayanlar bu realiteden alınmalıdır. Bizim herşeyden çok merhamete ihtiyacımız var. Bireysel olarak bizler de içinde merhametin olmadığı ilişkilerden kendimizi kurtarmalıyız. Çünkü gerçek şu ki, bu varlıklar ne kadar etrafımızda olmaya devam ederse, özgürleşmemiz o kadar zaman alacak. Çünkü biz merhametle harmoniyi sağlayacağız. Çünkü merhamet sevgiden gelir. Ve bu bilgi bana binlerce yıl bu gezegende kalmış ve acıyı sayısız yaşamda görmüş yüksek benliklerimce verildi.

Yıl sonu yazımı yaşlı bir kadının ilham verici videosu ile bitirmek istiyorum. Başörtüsü ve elbisesi en ağır kontrol mekanizmalarının etkisini gösteriyor.Ama buna rağmen 17 yaşında birinin söylediği şarkıdan ilham alıp dansedebiliyor. Şarkının ritmine uyma kabiliyeti inanılmaz. Bu videoyu çok dikkatli seyretmenizi istiyorum. Çünkü bize çok şeyler anlatıyor. Bize sosyal yapı ve dini programlamalara rağmen, insanlığın hala kutsal kıvılcımı içlerinde taşıdığını gösteriyor. İşte bu yaşlı bayan nasıl bu müzikten ilham alıp onunla dans edebiliyorsa, insanlık da bütün olarak değişime ayak uydurabilecektir. Bu teyze bize burada hala umut olduğunu gösteriyor. Bize aslında birbirimizden hiç de farklı olmadığımızı hatırlatıyor.


Bu bayana bakmanızı istiyorum. Anlamınızı istiyorum ki bu eller, bu bacaklar ve bu vücut acı ve çile çekmek için değil, yaratılışı kutlamak için oradalar. Herşey sevinci tecrübe etmek için yaratıldı. Ve ister inanın ister inanmayın, sonsuz sevinç kapımızı çalıyor!

Bununla beraber yıl sonu yazımı güçlü bir ifade ile bitiriyorum.

Gözünüzü açık tutun insanlık! Bu yıl özgürleşiyorsunuz!

4 comments:

 1. bende buna çok inanıyorum.Ve kendim için sizin gibi yüksek benliklerimle bağ kurmayı başardığım bir yıl diliyorum.Tüm bilgiler için teşekkürler.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bu meditasyon tekniğini tavsiye ederim:

   http://isigacagri2015.blogspot.com/2017/07/saf-isk-almak-ve-ben-varlgmz-ile-bir.html?m=0

   Delete
 2. SummerSun Hanım,

  Merhaba. Yukarıdaki yazınız çok güzel, anlamlı.
  2013'den beri, ama özellikle 2014'den beri üzerime bir negatiflik geldi ve bir kısır-döngü gibi bunu üzerimden atamıyorum. Siz bundan kurtulmanın kolay olduğunu yazmışsınız. Nasıl bundan kurtuluruz. En azından bir ipucu verirmisiniz?

  Aynı dönemden beri kulaklarımda, özellikle geceleri bir hışırtı gibi ses duymaktayım. Bunu bazen gündüzleri de duymaktayım. Acaba dünyanın frekansının (Schuman frekansı yada rezonansı) değişmesinden midir?

  ReplyDelete
 3. Şu meditasyon yüksek benlik ile bağımızı güçlendirmede oldukça etkili...

  http://isigacagri2015.blogspot.com/2017/07/saf-isk-almak-ve-ben-varlgmz-ile-bir.html?m=0

  Benim için durumlar yaşadığım Ma’at inisiyasyonu ile değişti daha çok.

  Ses duymanın çeşitli nedenleri var. Karanlığın beynimize negatif resimler vermede kullandığı perde teknolojisi bir neden mesela. Özellikle İstanbul civarında yaşayanlar bu sesi çok duyuyor. Dediğiniz gibi değişen rezonans ile de alakalı olabilir.

  Sevgiler

  ReplyDelete