21 May, 2016

Rehberler ve MeleklerBu yazı, www.thegreaterpicture.com web sitesinden izin alınarak tercüme edilmiştir,
Kendilerine teşekkür ederiz.

Bir ruh enkarne olmadan önce yeni hayatı için bir plan yapar. Bu hayatın ruhun ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılaması gerekir. Böylece ruh mümkün olduğunca çözülmemiş karmayı temizleyecek, gelişimine yardımcı olacak tecrübeler kazanacak ve mümkün olursa, bütün olarak tabii ki biraz eğlenecektir.

Planlama çok uzun sürer, çünkü prensip olarak herşey muhtemeldir. Ruh yaşayacağı ülkeyi ve sosyal tabakayı seçebilir ve planlarına en çok uyan rolleri oynamaya istekli ruhlar bulmak zorundadır. Ruhun rehberleri ona bu konuda yardım ederler. Herşey ayarlandığında ve ruh kontratı hazırlandığında, ruh sahneye tekrar çıkabilir ve yeni rolüne başlayabilir.

Koruyucu Melekler


Özellikle bizim de bulunduğumuz alt boyutlarda hayat kolay değildir. Varlıkların kendi hayatlarına büyük ölçüde düşünce güçleriyle şekil verdiği daha yüksek boyutların aksine, çok fazla şey burada ters gidebilir. Bizler sürekli problemlerle ve tehlikelerle yüzleşiyoruz. Tüm bunları doğru şekilde yönlendirebilmek için herkesin bir koruyucu meleği vardır. Rehberler hayattan hayata değişebilir, hatta hayat boyunca değişebilir. Ancak koruyucu meleğimiz her zaman bizimle kalır.

Rehberler tavsiyelerini büyük ölçüde kendi tecrübeleri üzerine verir. Çoğu zaman kendileri de insan olarak Dünya üzerinde yaşamıştır ve bazen ruhumuzun ait olduğu ruh ailesinin parçasıdırlar ve bu enkarnasyondan enkarnasyona böyle devam eder. Her ruh farklı dersler aldığından, belli bir rehber size daha iyi kılavuzluk edebilir. Mesela başarılı bir kariyeriniz olduğunda ve başkalarıyla servetinizi paylaşmayı ruh kontratı olarak seçtiğinizde bir rehber daha iyi iken, bazen de bir boşanma yaşadığınızda ve mümkün olduğunca bunu çocuklarınız ve eski eşinizin faydası için öğrenmeyi istediğinizde size başka bir rehber daha iyi hizmet edebilir.

Oysa koruyucu meleğiniz siz var olduğunuz müddetçe her zaman sizinle beraberdir ve hiçbir zaman yanınızdan ayrılmaz. Çünkü düşük boyutlar çok tehlikelidir ve ruh kontratınızda belirlediğiniz tecrübeleri gerçekten yaşayabileceğinizden emin olurlar. Bu şekilde çocukken tırmanırken düşmezsiniz ve belinizi kırıp aniden cennete dönmez ya da belli tecrübelerin bir daha mümkün olamayacağı bir şekilde hayatınızın geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirmezsiniz. Eğer hayatınızı değiştiren bir yara almışsanız, bilin ki, ne kadar bu boyutta ihtimal dahilinde görünmese de, bunun nedeni ruh kontratınızda bu şekilde bir seçim yapmış olmanızdır. Herşey tecrübe içindir, ve acı çekmek kesinlikle eğlenceli olmasa da, ruh bundan çok şey öğrenir.

Koruyucu meleğinizin sizi koruyabilmesi için birçok aracı vardır (Meleklerin cinsiyeti olmasa da enerjileri kadın ya da erkek olabilir). Daha yüksek boyutta yaşadıkları için doğrusal zamanla sınırlı değillerdir. Mesela size bir arabanın çarptığını ve ruh kontratınızı çok fazla etkileyecek kadar yaralandığınızı görürlerse zamanda geri gidebilirler. Bir saniye daha geç ayrılmanıza neden olacak şekilde birşeyleri değiştirebilirler. Böylece kıl payı ile araba size çarpamaz.

Hayatınızı düşünün ya da sevdiklerinizin hayatını-ne kadar sıklıkla belli bir şey olacakken olmaz ya da mantıken çok daha ciddi bir şekilde sonlanacakken öyle olmaz ve siz neredeyse hiç zarar görmeden durumdan kurtulursunuz? Böyle zamanlarda bilin ki bu koruyucu meleğinizin işidir. Ve koruyucu melekleriniz tüm düşünce ve duygularınızı bildiklerinden, onlara bunun için teşekkür etmenin hiçbir zararı yoktur :-)

Bazen koruyucu meleğin seçtiği çözüm olayların içindeki herkes için biraz daha görünür olur. Birçok zaman buna mucize denilir ve sıklıkla bu olaylar medyada çıkar. Bu, olaya karışanların bilincini arttırmak için olabilir ya da genel olarak insanoğlunun. Herşey enerji olduğu için ve meleklerin enerji üzerinde tam kontrolü bulunduğundan, maddenin geçici olarak ortadan kaybolması, mucizevi bir iyileşme, ya da ölüm ihtimalli kazaların görünmez şekilde engellenmesi onlar için hiç problem olmaz.


Koruyucu meleğiniz her zaman sizi izlemektedir.

Daha da başka Melekler


Koruyucu meleklerin yanında, başka her çeşit görev için gönderilmiş başka melekler de vardır. Mümkün olduğunca iyi bir şekilde Tanrının planlarını yerine getirmeye yardım ederler. Fakat kişisel olarak da size yardım edebilirler. Bu kişisel gelişim için olabilir, ya da birşeylerin gerçekleşmesi için. Melekler, başmelekler ve rehberler sizi her zaman ve her yerde duyarlar, düşüncelerinizi bile duyarlar, o yüzden her zaman onları çağırabilirsiniz. Size kulak vermek ya da vermemek bundan sonra onların seçimidir, özellikle ruh kontratınızı göz önüne aldığımızda.

Yardım etmeyi seven inanılmaz varlıklardır, o yüzden onlardan istemede tereddüt etmeyin. İstemezseniz, daha yüksek boyutlardaki uzaylıların uymak zorunda olduğu evrensel karışmama kanununa onlar da uymak zorundadır. Bu size yardım edemezler demektir, çünkü yüksek varlık davet edilmeden müdahale ettiğinde bu, düşük varlığın doğal gelişiminde istenmeyen müdahale olarak değerlendirilir.

Birşeyi başarmak için biraz uğraştığımızda bile yüksekten yardım alma şansımız artacak şekilde tecrübe yaşarız. Onlar, biz yan gelip yatarken bize uşaklık yapmak için orada değiller. Ama birşeyleri ciddiyetle denediğinizde ve çözemediğinizde, mesela evcil hayvanınız kaçtığında ve onu hiçbir yerde bulamadığınızda, onları her zaman yardıma çağırabilirsiniz. Sadece kayıp hayvanınızı geri getirmelerini istediğinizi düşünün ve bizim kendi tecrübemiz bunun neredeyse her zaman çalıştığı yönünde.

Yardım Yok


Koruyucu meleğimizin ruh kontratımızın normalden erken sona ermesini engelleyemediği birkaç istisna vardır. Bir tanesi intihardir. Hayatınızı sona erdirmek sizin özgür iradenize bağlıdır ve koruyucu meleğiniz buna engel olmaz. Ancak cennete gitmeden önce tekrar geri dönmek için size son bir şans daha verilir, çünkü intihar hiçbir zaman hoş birşey değildir. Çünkü ruhun kendi eliyle hayata son vermesi her zaman pişmanlıkla aklına gelecek bir eylemdir. Bunun nedeni bir gelişme şansını kullanamamış olmasıdır ve bunun yanında, neredeyse her zaman böyle bir karar ile karma yaratılmış olur. Sonuçta, intihar durumunda genellikle sizi seven insanlarda bu olay çok derin yaralar bırakır. Bu karmanın daha sonraki hayatlarda ödenmesi gerekir.

"Aranızda hayatlarını intiharla kısaltacaklar olacaktır, ve bu ruhlara bile fikirlerini değiştirmeleri için son bir şans verilir.Bu, onların orjinal hayat planlarını bilen ve onlara sonucu, bunun onların aile ve arkadaşlarını nasıl etkileyeceğini gösteren rehberleri tarafından yapılır. Emin olabilirsiniz ki bu nedenle pek çok ruh fikirlerini değiştirdikleri için şans verilmesinden dolayı minnettardır. Genel olarak bir hayat boyunca dayanabileceğinizden daha fazla yük almazsınız denilebilir. Şu yaşadığımız son zamanlarda ise, bunun aksine karmalarını temizleyebilmek için hevesli pek çok ruh vardır ve hayatlarını bir çok tecrübeyle doldurmuşlardır." - SaLuSa, Mike Quinsey kanal Mesajı, 2 Aralık 2011


Koruyucu meleğin karışamayacağı bir başka istisna öldürülmektir. Bu evrene Tanrının koyduğu en önemli yasalardan biri Özgür İrade Yasasıdır. Melekler evrensel yasalara karşı koyamazlar, bu yüzden bir kişi sizi öldürmek isterse, bu onun özgür iradesidir ve koruyucu meleğiniz bunu durduramaz. Bu durumda ama, bu ruhun ruh kontratı zamanından önce sona erdiği için, kurban ruh için telafiler mümkündür.

Açık olarak adam öldürme bunu yapana bir yığın karma ekler, bu da kişinin kendisi benzer bir son yaşadığında ödenir.

Yüksek varlıkların birinin öldürülme tehlikesi bulunduğunda müdehale etmesine izin verilen durumlar da vardır. Örneğin bu, öldürülecek kimse daha büyük bir süreçte önemli bir rol oynayacağında olabilir, mesela Dünyanın yükselmesinde, bu insanların ölmesinin çok fazla sonuçları olacağı zaman. Böyle bir insan gerçekte zarar verilemez bir kişidir (kendisi bunu bilemez). Bu ayrıca önceden ruh kontratında da belirtilir. Asıl korumanın koruyucu melek tarafından uygulanmasına gerek yoktur, bu Galaktik Federasyon tarafından da yapılabilir mesela. Ancak ruhun kaderi ile ilgili iletişim koruyucu melek ile yapılır.

Periler


Sadece insan ve hayvanların koruyucuları yoktur, bitki ve ağaçların da herşeyin plana göre gittiğinden emin olan yardımcıları vardır. Doğanın bu ruhlarına deva ya da devik krallık (astral düzlemde) denir. Bunların arasında peri masallarındaki perileri sayabiliriz. Evet, gerçekten, deniz kızları, ejderhalar ve yarı insan yarı boğa varlıklar gibi, birçok diğer efsanede olduğu gibi, periler gerçekten vardır! Diğer yüksek varlıklarda olduğu gibi, onlar da, siz onlara yakınken sizin düşüncelerinizi bilir. Ve onlardan her zaman yardım isteyebilirsiniz. Yani ormanda kaybolduğunuzda perileri çağırmakta tereddüt etmeyin, çünkü kesinlikle geri dönmenize yardım etmekten zevk alacaklardır.


Bütün periler yıldız tozu kullanmaz, ama bu peri kadar iyi uçabilirler!No comments:

Post a Comment