27 April, 2016

KarmaBu yazı, www.thegreaterpicture.com web sitesinden izin alınarak tercüme edilmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.

Karma genellikle yanlış anlaşılan bir konsepttir. Bir yerlerde eylemlerimizin yazıldığı belli bir belgenin bizim için sonuçları olacağına ya da olmayacağına karar veren Tanrı benzeri büyük bir hakim varmış gibi, bir çeşit ceza olarak görülür. Karma bu demek değildir. Evrendeki herşey dengeyi bulmak hakkındadır, bu durum ruhlarımız için de geçerlidir. Bir ruh bir başkasına yaptığı birşeyden dolayı acıya neden olduğunu anlarsa, bu ruh aynı acıyı kendisi tecrübe etmek isteyecektir. Aksi takdirde kendi tecrübesinde bir boşluk olacak ve denge bozulacaktır. Bu yüzden, kılavuzları ile ruh seviyesinde, başka deyişle sahne arkasında, benzer şekilde bu tecrübeyi yaşamayı planlayacaktır.

Bu genellikle bir sonraki hayatta olur, fakat aynı hayatta da gerçekleşebilir. Özellikle şu yaşadığımız zamanda, Yükselme anına yaklaşıyorken, ruh tertemiz bir sayfa ile başlayabilmek için herşeyi yapacaktır. Bir ruhun, bir karmanın diğerinden daha ağır olması nedeniyle henüz karması varken hiç gelişemeyeceği fikri doğru değildir. Fakat ruh bir gün tüm karmasını telafi edeceğini bilir.


Karmayı Çözme

Bu Nasıl Yapılır?


Karmayı kendinizle hesaplaşarak ödersiniz. Size yanlış yapan insanları affederek ve zarar verdiklerinizden özür dileyerek. Bu insanlarla tekrar yüzleşmekte zorlanıyorsanız, sessiz bir şekilde onları affettiğinizi ya da onlardan özür dilediğinizi söylemeniz yeterli olabilir. Önemli olanı sizin bu şekilde hissetmenizdir. Bütün karmanın başkalarına yaptıklarınızı kendiniz tecrübe ederek çıkarılmasına gerek yoktur. Birine zarar verip ve sonra pişmanlığınızla diğerinden daha fazla acı duyarsanız da, dersinizi almış olursunuz. Birçok kez kılavuzlarınız, sizin daha sonra hayatınızda benzer bir durumda kalarak gerçekten dersinizi aldığınızdan ve bu sefer durumu daha iyi idare ettiğinizden emin olacaktır. Fakat pişmanlık, özellikle mağdur kimseye ve konuyu açtığınız diğerlerine açıklandığında, iyi bir karma çözücüdür.

Bazen küçücük bir eylem bile dağlar kadar karmayı telafi etmek için yeterlidir. Araştırmacı David Wilcock bir radyo röportajında, enkarnasyonu olduğuna inanılan Edgar Cayce’nin geçmiş bir hayatına baktığını ve bu hayatında dürüst olmayan ve merhametsiz, içkici bir zampara olduğunu gördüğünü söyledi. İşte bu hayatının sonunda, ülkesi kıtlık yaşarken onun oldukça fazla para biriktirmiş olduğu günlerden bir gün, sokakta bir somun ekmek yiyormuş. Orada kaldırımda oturan ve onu seyreden aç bir çocuk görmüş. Ekmeğini o çocuğa vermeye karar vermiş. İşte o anda hayatı boyunca biriktirmiş olduğu bütün karmayı telafi etmiş.

Hiçbir hayat tamamen anlamsız değildir. Bir ruh belli bir hayatta ilerlemek için bütün şanslarını mahvetse bile, bu tecrübeyi bir sonraki şansında kullanabilecektir. Ruhun bilinci o hayatta bile bir miktar artar ve bu da bir sonraki sefere doğru yapma şansını az da olsa arttırır.


Bazen sadece bir kelime karmayı telafi etmek için yeterlidir.

Diğer Çözümler:


Bir ruh belli bir karmayı telafi etmekte büyük problem yaşadığında telafi için başka çözümler de vardır. Ruhlar neredeyse her zaman sonsuzlukta gruplar olarak seyahat eder ve her zaman değişik rollerde, beraber hayatlar yaşarlar. Yani mesela çocuğunuzun anneniz ya da sevgiliniz olduğu geçmiş hayatlarınız olması ihtimali çok yüksektir.

Eğer bir ruhun belli bir karmayı telafi etmesine imkan yoksa, bu durumda akraba bir ruhtan bunu sizin için yapmasını isteyebilirisiniz. Fakat bunlar istisnadır, çünkü ruhlar çok sevgi dolu olduklarından bunu başkasından yapmasını kolayca isteyemez. Ayrıca, sahne arkasında zaman kavramı da olmadığından, aceleye de gerek yoktur.

Herhangibir karmanın belli bir eylemle telafi edilip edilmediği konusunda şüphe varsa, ya da bir ruhun iptal edilebilecek kadar az karması kaldı ise bir sonraki hayatta bunu dert etmek zorunda kalmaktansa, bu durum “Karma Lordları” denilen evrensel bir konseye sunulabilir. Evren, cennet de dahil olmak üzere, kendilerini çeşitli şeylerle meşgul eden konseylerle doludur, ve bu karma konseyinin belli bir karmayı silme yetkisi vardır. Fakat bu sadece istisnai durumlarda olur.

No comments:

Post a Comment