18 April, 2016

Bu Hafta Sihirli Babil Para Sistemi Sona Mı Eriyor?

Bu haftanın insanlık tarihinde önemli bir hafta olduğuna inanıyorum. Hareketlilik başlamadan şu an bildiklerimi yazıya dökerek paylaşmak gerektiğini düşündüm ve aylar sonra ilk kez bir yazı ile karşınızdayım. Aşağıda son günlerde okuduklarımı bir araya getirip bu hafta nelerle karşı karşıya olduğumuzu sıralamak istedim. Bu haberler ne yazıkki ana medyada paylaşılmıyor. İşte bu hafta olanlar:

-- Yarın Çin’in altına dayalı yeni Yuan’ı markete resmen çıkıyor. IMF Yuan’ı Dünya ticaret para birimi ilan etmeden önce, Çin’den para birimlerinin daha güvenilir bir konuma getirilmesini istedi. O zamandan beri Çin, para birimlerinin Dünya marketlerinde büyük değişiklikler yaşamasına izin verdi. Çin yıllardır biriktirdiği altın sayesinde Dünyaya çok iyi bir yerde olduğunu gösterdi. Yarından itibaren tüm Dünyanın uluslararası ticarette iki seçeneği olacak, birincisi arkasında değerli metal bulunmayan ve fiat sistemiyle şişirilmiş ABD doları, diğeri ise Çin’in altına dayalı Yuanı. Bundan sonra, uzun yıllar boyunca dolar ile ticaret yapmaya zorlanmış ülkeler ellerindeki doları bırakmakta serbest olacaklar. İlk etapta Çin muhtemelen ellerinden doları çıkarmaya çalışan ülkelerden gelecek değersiz dolar ile ticaret yapmak zorunda kalacak olsa da, uzun vadede tüm Dünya değerli metallere dayalı sisteme geçmeye zorlanacaktır.

https://www.superstation95.com/index.php/world/1152

-- Yuan’ın IMF’nin onayıyla resmen uluslararası ticaret para birimi olması ile birlikte, bankalararası para transferinde kullanılan SWIFT (Dünya Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Networkü) sistemine de CIPS (Çin Uluslararası Ödeme Sistemi) ekleniyor. Geçtiğimiz 6 ay boyunca bu sistemin bankalararası testleri yapıldı ve kısa zamanda uluslararası para transferinin günler aldığı SWIFT sistemi, yerini, transferin dakikalar içinde gerçekleştiği söylenen CIPS sistemine bırakacağı bekleniyor.

-- AIIB (Asya Altyapı Yatırım Bankası) da geçtiğimiz birkaç hafta içinde ilk kredilerini vermeye başladı. Banka ilk kredilerinden birini Hindistan’a Güneş Enerjisi Projeleri için verdi.


http://finance.yahoo.com/news/china-led-aiib-eyes-first-055821561.html;_ylt=A0LEVjqWDxVXwC8ARDgnnIlQ;_ylu=X3oDMTEybzYxOGVoBGNvbG8DYmYxBHBvcwMxBHZ0aWQDQjE2OThfMQRzZWMDc3I-

-- Geçen hafta Avrupa’nın en büyük bankalarında Deutche Bankasının, değerli metaller departmanlarının dalavere ile gümüş fiyatlarını kasıtlı bir şekilde manipüle ettiğini bir mahkemede itiraf ettiği alternatif medya kanallarına düşmüştü.Bunun ardından altın fiyatlarının da aynı muameleye tabi tutulduğu bilgileri geldi. Ne kadar bu bilgiler ana medyadan verilmese de, bunların ortaya çıkması ile açılacak mahkemeler bir noktada herkesin gündemine düşecektir.

http://thenewsdoctors.com/duetsche-bank-turns-states-evidence-the-flood-gates-are-now-open-craig-hemke/

Peki bizi bu gerçeklerden sonra nasıl günler bekliyor?

ABD’deki birçok analizci, doların hızla altın tabanlı sisteme geçişle değerini kaybetmesine kesin gözüyle bakıyor. Bugüne kadar para basarak ve çeşitli oyunlarla dengede olduğu izlenimi verilmeye çalışılan ABD ekonomisinin artık bu son darbeyi kaldıramayacağı söyleniyor. Zaten bu durumun ne kadar ciddi bir durum olduğu, Obama’nın Biden ile beraber geçen hafta Federal Rezerv Bankası Başkanı Janet Yellen ile yaptığı acil toplantıdan ve G20 Maliye Bakanlarının Washington’a çağırılmasından da açıkça belli oluyor.

Kaynağı açık olmayan bir habere göre, 188 ülkenin daha önceden altın tabanlı sisteme geçeceği konusunda karar verdiği ve CIPS sistemine uyumlandığına dair bilgiler var. Bu da, bu 188 ülkenin Federal Rezervden ellerindeki dolarları/tahvilleri iade ederek kendi paralarını istemesine neden olur mu? Federal Rezerv bu kadar isteği karşılayabilir mi? Bu durumdan korkan ABD şirketinin arkasındaki gizli güçler bu ülkelere karşı başka kartlar oynayarak Kabalın çöküşünü daha da geciktirebilir mi? Ya da ABD, çeşitli komplo teoristi kişilerin iddia ettiği gibi, insanlarının köleleştirildiği, FEMA kamplarının aktifleştiği bir felaket ülkesi mi olur?

Satanistler için 19 Nisan-1 Mayıs arası çok önemli bir dönem sayılıyor ve diliyorum ki 19 Nisan’dan başlayarak Yuan’ın doları ezip geçmesi, binlerce yıldır insanlık ve Gaya üzerindeki zulmün sonu olarak bu periyodu işaretler. Bu dönemi bir acı değil, mutluluk zamanına dönüştürür, revalüasyon bir an önce gerçekleşir ve NESARA aktif duruma geçer. Artık Gaya ve insanlık iyileştirilir ve haberi verilen Altın Çağ tüm parlaklığıyla bizleri aydınlatır.

No comments:

Post a Comment